Jdi na obsah Jdi na menu
 

Barfuju , barfuješ , barfujeme

28. 11. 2012

 Barf 

 

Jde o přirozené krmení psa. Jednou z hlavních kladných stránek je to že neobsahuje žádné umělé složky . Je to pouze a jen syrová strava, kterou se psi a jiné masožravé šelmy živily. Je mnoho odpůrců, ale i příznivců tohoto typu stravování psa. Barf obsahuje to co by pes snědl ve volné přírodě : maso ( nevařené ), zelenina a ovoce. Možná se někteří diví proč syrové. No zkrátka a dobře z toho důvodu že při vaření se ztrácejí potřebné živiny, které pes potřebuje ke svému životu. 

 

Odpůrcům co tvrdí že jediná správná volba jsou granule ... nechci nikomu nic vnucovat a proto si každý z vás odpovězte sami já vám jen trochu pomůžu.

 

Je pes šelma ? Zajisté a jakožto šelma má uzpůsobený žaludek na masitou potravu, že ano. Čím se asi taková šelma živí ? Nezávisle na tom zda patří mezi kočkovité či psovité šelmy. Živí se masem. 

Je psí předek vlk ? A čím se takový vlk živí dodnes ? 

Co udělá váš čtyřnohý miláček , když před něj položíte 2 misky ... 1 s masem a 2 s granulemi ? 

Tak co není snad lepší přirozená strava ? 

snimek-031.jpg

 Př : naše večeře :) ... vepřové srdce, mandarinka, květák a mleté vepřové maso :) 

Něco o Barfu 

 

Pokud si myslíte že je to jen maso , maso a jen maso jste na omylu. U tohoto typu krmení jde o syrové maso, zeleninu,ovoce. Proto je pro psa mnohem pestřejší , než granule, které obsahují pořád jen to stejné. Krmit můžeme skoro jakýmkoli masem ... od drůbeže až k vepřovému či hovězímu, nebo taky tzv. vysokou ( zvěřina) , nebo králičím ... ještě taky vnitřnostmi : srdce , plíce, slezina, dršťky atd .... a ze zeleniny a ovoce : jablko, celer , mrkev, okurka, saláty, zelí, kiwi, mandarinky atd.

 

Pokud si myslíte že je to ,, přepych” krmit psa masem jste znovu na omylu. Dá se velmi levně pořídit tak zvané krmné maso , které je určeno pro zvířata. Je velmi levné a pokud nechcete platit poštovné je taky dobré se domluvit s jinými barfaři, kteří to objednají a vy si to od nich koupíte za velmi malé penízky. Jiné barfaře je možné najít na Facebooku pod názvem BARFování 

 

Pokud vás to zaujalo podívejte se taky po internetu, jsou tam velké množství informací.

 

Kdo nebarfuje s námi, barfuje proti nám :DDDDD

 

snimek-033.jpgsnimek-035.jpg